Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeśli chcesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są nadzwyczaj obfite oraz często zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są w gruncie rzeczy smaczne i warte kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi artykułami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz polska kiełbacha.

restauracja z polską kuchnią Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, lecz kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z oszałamiającego chleba oraz smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o nowatorskie smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w szablonowej polskiej kuchni?

Krakow Restaurant Polish Cuisine

Najbardziej zwykłymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odkryć w gruncie rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem różnych, nieraz egzotycznych smaków.
•    Oprócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna oraz nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw i najlepsze polskie napoje oraz weselić się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.