restauracja włoska Kraków

Prawdziwie włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w Polsce najbardziej popularny typ restauracji. Cenimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, sycące i nie jest kosztowne. Oczywiście najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską kosztują rzadsze dania obiadowe – canelloni, lasagne i desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce stosuje włoskie składniki, czy w menu są też mniej typowe włoskie potrawy, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz potrawy z różnych miejsc Włoch. W dobrej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wino z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do tytułu bycia eleganckim miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie może zapominać wina. Obiad z całą pewnością musi obejmować też aperitiff. Odrobina czerwonego wina to we Włoszech typowa praktyka. Kraków La grande Mamma Najbardziej typowe wina z Włoch to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro a także noto z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, musi mieć szeroką kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości trzeba poszukać restauracji, która potrafi podać nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film