Najczęstsze objawy menopauzy

Najczęstsze objawy menopauzy
Kobiety są w stanie mieć różnorodne objawy w czasie menopauzy. To wskutek tego, że estrogen jest używany przez wiele części Twojego ciała.

porady zdrowie

Ponieważ masz mniej estrogenu, możesz mieć różne objawy. Sporo kobiet doświadcza niezmiernie łagodnych objawów, które łatwo leczy się przez przemianę stylu życia, takich jak unikanie kofeiny czy też noszenie przenośnego wentylatora, jaki wolno wykorzystać, kiedy uderza gorąc. Co poniektóre kobiety w żadnym razie nie żądają leczenia. Inne objawy mogą być znacznie bardziej kłopotliwe.

Oto najczęstsze zmiany, jakie masz prawo zanotować w wieku średnim. Co poniektóre są w stanie być częścią starzenia się, a nie bezpośrednio powiązane z menopauzą.

Zmiany w miesiączkowaniu a menopauza
To może być to, co zauważysz jako pierwsze. Twoje menstruacje mogą już nie być regularne. Mogą być krótsze czy też trwać dłużej. Możesz krwawić bardziej lub ewentualnie mniej niż przeważnie. Są to wszystkie normalne zmiany, lecz żeby upewnić się, iż nie ma kłopotu, skontaktuj się z lekarzem, jeśli np. Twoje miesiączki są niezmiernie blisko siebie, lub trwają dłużej aniżeli tydzień.

Uderzenia gorąca
Sporo pań ma uderzenia gorąca, które mogą trwać parę lat po menopauzie. Są w stanie być powiązane ze zmieniającymi się stanami estrogenu. Gorące uderzenia to nagłe uczucie gorąca w górnej części lub ewentualnie na całym ciele. Twoja twarz i szyja zaczerwienią się. Na piersi, plecach oraz ramionach mogą pojawić się czerwone plamy. Następuje ciężkie pocenie się oraz dreszcze z zimna. Uderzenia gorąca mogą być niezwykle łagodne lub też dosyć silne, by Cię obudzić (nazywane nocnymi potami). Większość uderzeń gorąca trwa od 30 sekund do 10 minut.