Kraków przygotowuje się na wybory

Najważniejszym z globalnych problemów w lwiej części polskich miast jest komunikacja. Polskie województwa są nie dostosowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki został zapoczątkowany przez zwiększenie się liczby samochodów na polskich szosach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych inwestycji jakie powinno rozpocząć prawie każda gmina jest zainwestowanie środków w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, który pozwoli polepszyć wygodę krakowian jak również poprawi całość gospodarki miasta.

Wśród okolicznych lokalizacji, inwestycje drogowe w grodzie Kraka mocno się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo środków . Spośród ważniejszych inwestycji trzeba wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie linię autobusową – jedyną w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już wybudowanymi połączeniami oraz naprawy już powstałych połączeń tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, ale również doskonalszej odporności nawierzchnia jezdni, która będzie lepsza i odporna. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga dodatkowo kolejnych zmian i inwestycji, aby jeździło się po nim dobrze. Nie tylko autem, ale też tramwajami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.